Çöp Treyleri

Çöp Treyleri uluslararası kalitede istenilen ölçü ve kapasitede, imal edilmektedir. Çöp Treyleri, Ankara'nın Kazan ilçesindeki fabrikamızda, deneyimli çalışanlarımızca ileri teknoloji ekipmanlar kullanılarak ISO 9001-2000 standartlarında üretilmektedir.

Örnek ürün resimleri ve teknik detaylar bilgilendirme amaçlıdır. Renk, özellik, ölçü, kapasite, dingil sayısı gibi teknik detaylar siparişe göre değişmektedir.


ÇÖP TREYLERİ
KASA BOYUTLARI
SIKIŞTIRMA KAPASİTESİ : 56m³ (En Az)
KASA BOYUTLARI : 13.600mm
GENİŞLİK : 2.330mm
YÜKSEKLİK : 2.400mm
GÖVDE : Farklı kalınlıklarda ve çeşitte kasanın maruz kaldığı yüklere karşı imal edilmiş Avrupa normlarına uygun ssab swedısh steel ithal çelikve levha kullanılmaktadır. Gövde içi yan duvarlar st-52 4 mm , taban yuksek mukavemetli st-52 6 mm , üst kapak st-37 3 mm , tüm gövde dıştan u profil çerçevelerle desteklenmektedir.
ARKA KAPAK : Arka kapak 4 mm kalınlıkta fe 510 levha sac kalitesinde üretilmekte ve gövdeyi arka ucunda kapatan, gövde ile arasına yerleştirilmiş asitlere dayanıklı bir conta ile tam sızdırmaz olmaktadır. Ayrıca iki adet hidrolik silindir ile 90 derece yukarı doğru açılmakta ve kapatıldığında otomatik olarak kilitlenerek sızdırmazlık garanti altına alınmaktadır. Kapak kapanması yapıldıktan sonra iki adet çift taraflı silindir ile kapak alt kısmında yatay kilitleme yapılarak sızdırmazlık garanti altına alınmaktadır. Ayrıca kapakları manuel olarak 2 adet sabitleme menteşesi kullanılmaktadır.
SIKIŞTIRMA - BOŞALTMA SİSTEMİ : Otomatik ritmik sıkıştırma sistemi ile üst kapaktan gövde içine doldurulan çöpleri arkaya doğru iterek sıkıştıran , arka gövde içinde , önden arkaya boydan boya hareket edebilen ve ön üst kapaktan gövde içine doldurulan çöpleri arkaya doğru iterek sıkıştıran, arka kapak açıldığında da çöpü arka uca doğru iterek boşaltan bir perde olacaktır. Otomatik ritmik sıkıştırma 8-10 m 3/1 dak da gerçekleşecektir boşaltma suresi asgari 4 30 de olacaktır perde , on üstte bulunan dolum kapağından doldurulan çöpün sıkıştırılması için 160 mm çapta 2500 mm stroklu çift etkili tek kademeli bir hidrolik silindirin gücüyle ileri- geri hareket ederek çöpü arkaya doğru öteleyecek , arka kapağın açılarak çöpün boşaltılması için ise aynı silindirin sıralı, adım adım hareketleriyle arka uca kadar yürüyerek çöpü iteleyip boşaltacaktır. Sistem 200 bar (max 220 bar) basınçda çalışacaktır. Bunun için teleskopik silindir kullanılmayacaktır. Sisteme treyler üzerinde bulunan (diezel motor margurus) güç kaynağı ve otomasyon perde üzerinde montajlı olup, perde ile birlikte hareket edecektir. Sistem üzerinde acil stop düğmeleri bulunup motoru ve sistemi acil olarak durduracak güvenlik sistemi olacaktır.
YÜKLEME HAZNE GİRİŞİ : Gövde ön üstünde , 3300 x 2300 mm ölçüsünde , çöpün yüklendiği bir dolum ağzı olacak ve çift etkili bir hidrolik silindirle açılıp kapanabilen bir kapakla donatılmış olacaktır.Kapak kapandıktan hemen sonra kapak otomatik olarak hidrolik kilitleme mekanizması ile kapağın kapanması garanti altına alınacaktır. Fe 510 kaliteli çelik malzemeden üretilecek ve çelik sertifikaları verilecektir.
ŞASİ,DİNGİL VE SÜSPANSİYON : Gövde altında , koruklu dingil grubu , kriko ayağı king-pim grubunun bağlandığı bir alt şasi olacaktır. Kapasiteye bağlı ithal 3 dingilli aks grubu kullanılacak ve abs firen sistemi standart olacaktır.Süspansiyon tipi ağır yüklerde kademeli ayarlı olacak ve ağır yüklerde kasa ile lastik mesafesi otomatik olarak ayarlanacaktır.on dingil grubu kasa boşken havalı olup kaldırma mekanizması olacaktır.Havalı süspansiyonlar ağır hizmet tipi süspansiyon olacaktır.881 dın şartlarına uygun olacaktır.
JANT VE LASTİKLER : 3 dingil 6+1 lastik ve jant olacaktır.
FREN DONANIMI : Uluslar arası normlara uygun,standart olarak abs fren sistemi mevcut olacaktır. Frenler disk g 430 mm çapında olacaktır.
ELEKTRİK DONANIMI : Sae normları ve karayolları trafik tüzüğüne uygun elektrik donanımı olacaktır. 7 pimli priz , her yanda iki adet yan lamba , her yanda iki adet turuncu reflektör , arkada stop , sinyal, park,plaka lambaları olacaktır. Ayrıca gece çalışma alanı aydınlatma lambası ve sarı döner lamba olacaktır.
KRİKO AYAKLARI : Paralel çalışan,çift hızlı mekanik çalışan ve geniş pabuçlu kaldırmalı kriko ayakları olacaktır.
HİDROLİK DONANIM : iki adet arka kapak açma silindiri, iki adet üst kapak açma silindiri , bir adet perde silindiri ve bir adet perde sıralama kilidi silindiri ile bunlara yağ gönderen elektrohidrolik valflerden oluşacaktır.Sistem elektrikli kablolu uzaktan kumanda ile otomatik olarak çalışacaktır.
AKSESUARLAR : a)Takım sandığı b)Stepne yeri c) Bijon anahtarı d)Çamurluk e) Arka kapak ile gövde arasına pis su sızıntı kanalı 1 adet pis su tankı g) Kablo uzaktan kumanda kumandalı h)Lastik takozu